Nadchodzi premiera nowej konsoli PlayStation5

Nadchodzi premiera nowej konsoli PlayStation5

Jeszcze w roku poprzednim zadeklarowano, że w roku aktualnym Sony przedstawi światu swoją najnowszą produkcję - PlayStation5. Co prawda wśród graczy w dalszym ciągu propagowana jest poprzednia wersja konsoli i nie wygląda na to, aby zainteresowanie nią mogło się zmniejszać. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, w związku z czym klienci niecierpliwie czekają.

Najświeższe zastosowania technologii w PlayStation 5

Marka Sony nie raz pokazywała, że bywa nowatorem wśród innych firm tego typu oraz może zaskoczyć klientów. Konsola PS4 ustanowiła dosyć wysoko poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki totalnie nowatorskiej jakości, jakiej do tej pory nie przedstawiła inna firma. Grafika, bardzo czułe DualShocki, gry nowszej generacji - klienci rzecz jasna potrafili docenić takie wspomniane szczegóły oraz przez to aktualnie PlayStation4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą do gier wszech czasów.

Rzecz jasna na starcie pojawiły się różnego rodzaju kłopoty - marka Sony chciała podważyć wszelakie granice technologiczne (co w rezultacie im się udało), aczkolwiek premiera oraz przedpremierowe zaprezentowanie konsoli PS4 wzbudziły ambiwalentne emocje. Klientom, którzy byli obeznani z innowacyjną konsolą PS3, nie w 100% odpowiadały na przykład kontrolery, ponieważ z początku wyglądały na naprawdę nieforemne. I tak kontrolery mają zasadniczo zmienioną formę, jednakże kłopotem pozostał inicjalny wypust konsoli PlayStation 4. Konsola nadmiernie przegrzewała się, urządzenie było w stanie też samodzielnie wyłączać się.

Rzecz jasna po czasie i poprawkach wdrażanych na bieżąco, się okazało, iż mimo wszystko firma Sony podąża w niezłym kierunku, a wytworzona konsola do gier ma miano topowej. Rzecz jasna nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które wiele ludzi naprawdę ciepło wspomina.

PS5 - hit czy kit?

Najprawdopodobniej niejeden człowiek czy fan technologicznych ciekawostek niecierpliwie czeka na pojawienie się nowej konsoli. Sony potwierdziło, iż gierki poznane na PlayStation4 ruszą na nowszej konsoli (jednak nie zadziała na odwrót, co licznym ludziom się nie spodobało). Mamy już pierwsze informacje o problemach z preorderami - ponoć japońska firma nie nadąża z produkcją, jednakże nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko obłudne hejty. W Sieci ukazują się się następne wiadomości również o tym, iż PlayStation 5 ma teoretycznie kłopot z rozdzielczością 4k. Aczkolwiek i tutaj nie wiemy, jak jest w rzeczywistości. Prawdy dowiemy się w momencie premierowego ukazania się sprzętu, mianowicie dziewiętnastego listopada 2020 roku.