Doskonałe spotkanie narodowej reprezentacji Czech - porażka polskiej narodowej kadry w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Doskonałe spotkanie narodowej reprezentacji Czech - porażka polskiej narodowej kadry w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Klęska kadry polskiej z czeską drużyną narodową w pierwszym meczu eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Poprzedni mundial w wykonaniu drużyny polskiej nie był za bardzo udany. Polscy zawodnicy oczywiście dali radę wywalczyć awans do pucharowej fazy, lecz nie każdemu podobał się styl, w jakim tego dokonali. Sympatycy futbolu z naszego kraju zgodnie sądzili, iż zmiana na stanowisku trenera jest wymagana. Między innymi dlatego prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym selekcjonerem reprezentacji Polski, a jego pierwszym istotnym oponentem była kadra Czech. Było to pierwsze spotkanie w zmaganiach eliminacyjnych do Euro 2024 i niesamowicie ważne było to, by zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra humory w kadrze Polski były bardzo dobre, lecz weryfikacja przyszła bardzo szybko. Czeska drużyna narodowa bowiem zdołała zdobyć dwa gole już po trzech minutach pojedynku. Zarówno dla kibiców zebranych na trybunach w Pradze, jak i piłkarzy to był gigantyczny szok. Zawodnicy narodowego zespołu Czech prezentowali się zdecydowanie lepiej od polskich graczy od początku meczu i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej części to się odmieni. W drugiej połowie tego meczu polska drużyna prezentowała się trochę lepiej, jednak to gracze z Czech zdobyli trzeciego gola. Strzelcem gola numer trzy w 64. minucie był Jan Kuchta. Gracze polskiej kadry narodowej dali radę zdobyć tylko jedną bramkę na 3 minuty przed końcem meczu. Ten mecz w wykonaniu polskiej drużyny narodowej był kiepski i trzeba to przyznać. Trener z Portugalii Fernando Santos z pewnością nie w ten sposób debiut w narodowej reprezentacji Polski. Polska drużyna w drugim spotkaniu zmagań eliminacyjnych będzie się mierzyć z czeskim zespołem narodowym. W tym meczu drużyna Polski musi zatriumfować.