Legia z Warszawy ograła moskiewski Spartak i objęła pierwsze miejsce w swojej grupie! Fantastyczny wynik w I. rundzie zmagań Europa League!

Legia z Warszawy ograła moskiewski Spartak i objęła pierwsze miejsce w swojej grupie! Fantastyczny wynik w I. rundzie zmagań Europa League!

zespoły piłkarskie z naszego kraju bardzo rzadko są w stanie zapewnić telewidzom optymistyczne odczucia w rozgrywkach europejskich i należy mieć tego świadomość. Jesteśmy oswojeni z tym, iż zazwyczaj polskie kluby szybko przegrywają w rozgrywkach kwalifikacyjnych i kończą swoją przygodę w europejskich zmaganiach. Kibice piłki nożnej z Polski w tym sezonie mogli być jednak o wiele bardziej zachwyceni z dyspozycji zespołów piłkarskich. Finalnie tylko Legia dotarła do zmagań grupowych europejskich rozgrywek, jednak reszta klubów w trakcie kwalifikacji radziła sobie całkiem dobrze. Dzisiejszego dnia jednakże chcemy się skupić na dyspozycji warszawskiej Legii, która w środowy wieczór zainaugurowała rywalizację w grupowych rozgrywkach Europa League. Oponentem w pierwszym spotkaniu grupowej batalii był moskiewski Spartak, a więc niesamowicie solidny klub z Rosji.

Bardzo dużo dziennikarzy przed tym pojedynkiem jednogłośnie twierdziło, że warszawskiej Legii niesamowicie trudno będzie postarać się o jakiekolwiek punkty. Na papierze moskiewski Spartak zdawał się przeciwnikiem zdecydowanie mocniejszym i mistrz Ekstraklasy musiał się mocno postarać, żeby wywalczyć chociażby punkt podczas tego meczu. Jednak sytuacja w meczu prezentowała się zdecydowanie inaczej, co z pewnością jest bardzo dobrą wiadomością dla futbolowych kibiców z naszego kraju. Już od początku spotkania gracze prowadzeni przez Michniewicza Czesława zgotowali zespołowi gospodarzy i kilka razy znaleźli się blisko strzelenia gola. Piłkarze moskiewskiego Spartaka na pewno byli bardzo zaskoczeni tym, w jaki sposób ten pojedynek rozgrywają piłkarze mistrza polskich rozgrywek. Bardzo rozważna okazała się taktyka Legii Warszawa i mogliśmy dostrzec w niej pomysł na ten pojedynek. W chwili, kiedy na tablicy wyników wybiła ostatnia minuta spotkania zapowiadało się na to, że mecz skończy się wynikiem remisowym. W doliczonym przez arbitra czasie jednak piłkarze mistrza Ekstraklasy zorganizowali genialną kontrę, która zakończyła się trafieniem dla przyjezdnych strzelonym przez Lirima Kastratiego. Jeszcze na koniec spotkania zawodnicy Spartaka z Moskwy starali się ustrzelić wyrównującą bramkę, jednakże brakło im paru minut i to właśnie gracze Legii Warszawa mieli możliwość świętować wygraną.