Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

Niedawno, bo 7.03 o 20 zaistniał wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko zrobiło się bardzo głośno i dalej jest to jeden z podstawowych tematów pośród rozmaitych tabloidów. Był to pierwszy wzajemny wywiad księcia Harry'ego i Meghan po odstąpieniu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do USA. W trakcie telewizyjnej rozmowy z Oprah Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Na rozmowie pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Dodatkowo, według zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie są właściwie po stronie królowej Elżbiety II oraz pozostałych członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Nie mniej jednak nie można zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, zależnie od sympatii politycznych i wieku. Brytyjskie media zauważają, iż jeżeli Meghan i Harry zechcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili bezwarunkowo swoją szansę. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła też wątek samobójczych myśli Meghan a także tego, że książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam twierdzi.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się zbieraniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zachęcili 4 profesjonalistów analizujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu 2 dni przed emisją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym dawny sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, omówili cały wywiad, zarzucając przy tym Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Markle stosowanie bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan pokazany został w w TVN24 wieczorem. Wówczas rozmowę tą obserwowało średnio bez mała 1mln widzów. Stacja stała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, iż wywiad ten tylko potwierdził informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która może wyciągnąć ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Uwzględniając niesłychane rewelacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez wątpliwości można stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością cały czas komentowany.