Villarreal CF pobił Czerwone Diabły a następnie sięgnął po puchar! Bardzo duże przeżycia w starciu rozstrzygającym zmagań europejskiej ligi!

Villarreal CF pobił Czerwone Diabły a następnie sięgnął po puchar! Bardzo duże przeżycia w starciu rozstrzygającym zmagań europejskiej ligi!

To nie jest żadnym sekretem, iż wielu wielbicieli piłkarskich oczekuje na finał najbardziej rozpoznawalnych rozgrywek. Za dwa tygodnie się rozpoczną europejskiej mistrzostwa, co znaczy iż będziemy widzami sporej liczny piłkarskich spotkań. Jednak przed tym jak to się wydarzy czekają na nas finałowe spotkania w najbardziej popularnych drużynowych turniejach. Jeden z finałowych pojedynków za nami i poznaliśmy już triumfatora tych zmagań. Mówimy tutaj oczywiście o zmaganiach Ligi Europy. Kilka dni po starciu finałowym europejskiej ligi czas przyjdzie na rozpoznanie triumfatora w Lidze Mistrzów, jednak obecnie pragniemy skoncentrować się na tych rozgrywkach pierwszych. Przeciwko sobie stanęły ekipy Villarreal CF a także Czerwonych Diabłów. Obecność tych dwóch zespołów w meczu finałowym znaczyła, iż na fanów piłkarskich czekało wspaniałe widowisko. Ten pojedynek był w istocie porywający.

Rozsądnie będzie pod uwagę brać to, iż finał rozgrywek Ligi Europy był grany na stadionie Lechii z Gdańska w Polsce. Dla narodu polskiego nie ma wątpliwości co do tego, że jest to wielki honor, iż szansę mieliśmy przywitać dwie tak uzdolnione ekipy. Emery jest selekcjonerem ekipy Villarreal i słynie z faktu, że potrafi wygrać w spotkaniach finałowych zmagań Ligi Europejskiej. Mimo to, że prowadzony przez Unai'a Emery'ego klub nie był faworyzowany w pojedynku z Manchesterem United, to właśnie zawodnicy Villarreal CF zdobyli trafienie numer jeden w tym spotkaniu finałowym. Solskjaer'a podopieczni dostali szansę by strzelić bramkę na remis. Ten mecz się skończył remisem i dlatego też arbiter był zobligowany zaprosić zawodników na dogrywkę. Piłkarscy wielbiciele w dogrywce nie mieli możliwości zobaczyć trafień i między innymi z tego powodu arbiter zaprosił piłkarzy na konkurs jedenastek. Bardzo dobrze brać pod uwagę to, iż konkurs rzutów karnych zawierają dużo losowości. Dokładniejszą ekipą w tym meczu się okazał CF Villarreal trenowany przez Emery'ego, który triumfował rezultatem 11:10. To był naprawdę dobry konkurs rzutów karnych. O triumfie hiszpańskiego zespołu zadecydowało przestrzelenie karnego przez de Gea Davida, a więc bramkarza United z Manchesteru.