Wraca 9. edycja Top Model!

Wraca 9. edycja Top Model!

Top model, czyli jeden z hitowych programów TVN-u to z całą pewnością stały punkt ramówki przygotowanej na jesień w stacji, w którym uczestnicy konkurują o główną nagrodę i tytuł Next Top Model. Przepisem na sukces jest Joanna Krupa i rozpoznawalne jury, którzy gromadzą przed odbiornikami telewizyjnymi dziesiątki, a nawet setki tysięcy widzów. Do tego gościnnie pojawia się kilka znanych w świecie mody osób, jak chociażby redaktorki pism, rozpoznawalne modelki oraz fotografowie światowej sławy.

W tym sezonie konkurować ze sobą będzie 14 uczestników, wśród których są również osoby ze specjalnymi biletami - złotym i srebrnym. Złoty bilet jest przyznawany przez jurorów tej osobie, która posiada największe możliwości do stania się modelem lub modelką, w skutek czego owy uczestnik natychmiast znajdzie się w domu Top Model. Natomiast srebrny bilet to ocena internautów, których zadaniem było wybrać swojego faworyta, który nie musi pojawić się na etapie castingów i automatycznie trafi na bootcamp, czyli następny etap.

O czym jest program?

Każda edycja oferuje opcję rozwoju oraz pojawienia się w świecie modelingu, przez to w każdym sezonie zgłasza się sporo chętnych. W każdym odcinku uczestnicy mają do wykonania różnorodne konkurencje, które mają sprawdzić, czy podołają oni wyzwaniom w w pełnym wyzwań świecie mody. Zadaniem jury jest ocenienie ich zmagań i decyzja o tym, który z zawodników opuszcza program w danym odcinku. Istnieje jeszcze możliwość przywrócenia do programu po eliminacji, a dzieje się to dzięki interwencji Michała Piróga, który obserwuje panel za kulisami, służąc pocieszeniem i wsparciem dla uczestników. Główną nagrodą jest zawarcie kontraktu z agencją modelek i modeli i sesja fotograficzna na okładkę dla jednego z czołowych polskich miesięczników "Glamour". W obecnym sezonie poznamy, kto stanie się kolejnym zwycięzcą programu. O to miano zmaga się wiele interesujących modelek i modeli, więc bez wątpienia warto jest śledzić kolejne odcinki.